2012-2013 tanév Hírei
„Mikor az élet messze késztet,
s ezernyi csábos titkot ád,
szeressük ezt a régi fészket;
a régi iskolát!”
(Wass Albert)
Emlékezve városunk első katolikus általános iskolájára, szeptember 22-én, a szentmise után, 11 órai kezdettel emléktáblát helyezünk el az egykori iskola helyén álló Gádorosi Takarékszövetkezet orosházi telephelyének falán, a Thököly és Vörösmarty utca sarkán.
Az emléktábla állításával tisztelgünk elődeink előtt, akik ebben az iskolában oktattak és tanultak.
Műsor:
Wass Albert: Szeressétek az iskolát – előadja: Virág Erna 8.b osztályos tanuló
Elindultam szép hazámból – énekel: Furda Szabina 8.a osztályos tanuló, fuvolán kísér: Krcsméri Blanka 8.a osztályos tanuló
Reményik Sándor: Templom és iskola – előadja: Tiliczky Olivér 8.b osztályos tanuló
Selmeczi László emlékezik a „Régi Iskolára”
Ünnepi köszöntőt mond dr. Dancsó József polgármester, országgyűlési képviselő
Dr. Laurinyecz Mihály kanonok plébános áldása
Orosháza, 2013. szeptember 16.
A Székács Evangélikus Iskolában tizenkettedik alkalommal rendezték meg a Kölcsey Ferenc versmondó- és népdaléneklési versenyt. A nagyszabású rendezvényen 16 iskola száznál több tanulója mutatkozott be. A verseny célja az volt, hogy igazi értékeinkre felhívja a figyelmet. Az országos megmérettetés szép sikert hozott iskolánknak is. Az énekverseny 7-8 osztály kategóriában Furda Szabina a harmadik helyezést érte el. Felkészítő tanára Sitkei Katalin.
Sitkei Katalin
Az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda 2013. március 20-án 14 órakor rendezte meg az orosházi katolikus nevelés és oktatás emlékeit bemutató állandó kiállításának megnyitó ünnepségét. A rendezvényt jelenlétével megtisztelte Főtisztelendő Dr. Kiss-Rigó László úr, a Szeged-Csanádi Egyházmegye Püspöke; Dr. Dancsó József, Orosháza város polgármestere, országgyűlési képviselő; Dr. Laurinyecz Mihály, a Jézus Szíve Plébánia plébánosa; Dr. Domonkos István úr, a Római Katolikus Egyházközség világi elnöke. Vendégeink között köszönthettük az 1948-ban megszűnt katolikus iskola még életben lévő diákjai közül Faragó Magdolnát, Faragó Menyhértet, Mikulás Miklóst, Mikulás Pált, Pálfai Józsefet és Pálfai Istvánt. Az ünnepi műsor kezdeteként Wass Albert: Én és az Isten című versét hallgathattuk meg Molnár Liza 7.a osztályos tanuló előadásában. Majd az iskolai néptánccsoport diákjai a Gergely-járás hagyományát felelevenítve toborozták a gyermekeket az iskolába. A harmadik és negyedik osztályos tanulók helyet foglaltak az egykori iskolapadokban és a hajdani iskolai életet megelevenítő, erkölcsi célzatú dramatikus játékot adtak elő. Ezután Bicsánszky József igazgató úr az Emlékterem átadásához fűződő gondolatait osztotta meg a vendégekkel, majd felkérte Dr. Kiss-Rigó László Püspök Urat ünnepi beszédének megtartására. Dr. Dancsó József polgármester úr beszédében hangsúlyozta az orosházi katolikus nevelés és oktatás újraindításának fontosságát. Majd Selmeczi László úr, az emlékterem megálmodója avatta be a hallgatóságot az elmúlt egy év áldozatos munkájába, melynek eredményeként az emlékszoba létrejöhetett. A meghívottak figyelmébe ajánlotta iskolatörténeti kiadványunkat, melyet a volt katolikus iskola pecsétje tesz értékesebbé. A kiadványt az egykori diákok aláírásukkal tették hitelesebbé. A műsor zárásaként Reményik Sándor: Kegyelem című verse hangzott el Józsa Csenge 7.a osztályos tanuló előadásában.
Pusztaföldváron az idei tanévben is megrendezésre került a Bartók Béla népdaléneklő verseny. A megmérettetés szakmai zsűri előtt zajlott, melynek elnöke Kőszegi Németh József, a Liszt Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Iskola igazgatója volt. Az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvodát Furda Szabina, 7.a osztályos tanuló képviselte. Az iskola versenyzője a kötelező dalon kívül egy moldvai csángó népdalt adott elő, mellyel kivívta a hallgatóság elismerését, és korcsoportjában első helyezést ért el. A szakmai bírálat szerint Szabina a népdalt igazi népi torokkal énekelte, melyet a verseny zárásaként ismét előadhatott. A versenyző felkészítő tanára Sitkei Katalin tanárnő volt.
Fésűné Bálint Gizella – tanár
2013. április 16-án Katolikus labdarúgó tornát szervezett az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda. 9 órától összesen 15 csapat mérkőzött meg egymással a sportcsarnokban, illetve az iskola műfüves pályáján. A kezdőrúgásra Dr. Dancsó Józsefet, Orosháza város polgármesterét kérték fel a szervezők. A tornán részt vevő iskolák a következők :
Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Békéscsaba)
Kisboldogasszony Katolikus Általános iskola (Gádoros)
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Pusztaföldvár)
Szent Imre Katolikus Általános Iskola (Zsombó)
Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Csanádapáca)
Kertvárosi Általános Iskola (Hódmezővásárhely)
Karácsony János Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda (Nagykamarás)
Savio Szent Domonkos Általános Iskola és Óvoda (Végegyháza)
Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola (Csongrád)
Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Kevermes)
Karácsony János Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda (Gyula)
Szent Gellért Katolikus Iskola (Gyomaendrőd)
Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium, Szakközépiskola és Óvoda (Battonya)
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Szentes)
Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Orosháza)
34 mérkőzést tekinthettek meg az érdeklődők. A délelőtt folyamán sor került a SZEGEKIF plébánosai és a katolikus iskolaigazgatók közötti mérkőzésre is.
A legjobbak közé a következő csapatok kerültek:
I. hely: Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda (Gyula)
II.hely: Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Orosháza).
A csapat tagjai: Fazekas Patrik 8.b, Buczku Patrik 8.b, Zvolenszki Attila 8.b, Dudás Patrik 8.a, Tóth Martin 7.b, Nagy Attila 7.b, Radics Dávid 7.b, Fülöp Szabolcs 7.b, Varga Martin 7.b, Jónás Zoltán 6.b, Baki Balázs 6.b, Buczku Dominik 6.b
III. hely: Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium, Szakközépiskola és Óvoda (Battonya)
2013. május 10-én a TMKIT Vörösmarty Mihály Tagintézményben került sor a már hagyományos természetismereti versenyre, ahol 5.-6. osztályos tanulókból álló csapatok mérték össze tudásukat. Iskolánkat Bucsek Noémi 5.a, Kalapos Kamilla 5.a, Kátai Vivien 6.a, Czirok Orsolya 6.a osztályos tanulók képviselték. A tanulmányi versenyen való részvételhez elengedhetetlen volt az 5-6.osztályos tananyag fajismerete, általános madárvédelem, a nemzeti parkok, valamint az év madarának és fájának tanulmányozása volt szükséges. Tanulóink kitartó és becsületes munkájuknak, felkészültségüknek köszönhetően 1. helyezést értek el.
Gratulálunk, további szép sikereket kívánunk nekik!
Felkészítő tanáruk Varga Lászlóné volt.
2013. május 22-én, szerdán „Írások, források, történelem” címmel dr. Héjja Julianna, a Békés Megyei Levéltár főlevéltárosa tartott kihelyezett foglalkozást iskolánk Emléktermében. Az előadások három időpontban kezdődtek, melyeken tanulóinkon kívül az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a TMKIT Vörösmarty Tagintézmény diákjai vettek részt. Írástörténettel (íráshordozók, íróeszközök, hitelesítés, pecséthasználat) ismerkedtek meg az érdeklődők. Lehetőségük volt eredeti merített papír- és pergamenemlékek kézbevételére, vízjelek tanulmányozására. Az ezt követő gyakorlati foglalkozást Fábián Attila, levéltári könyvkötő vezette. A gyerekeknek alkalmuk nyílt korhű merített papírra, lúdtollat tintába mártogatva írni. Ezt követően az elkészült okiratot a felhevített pecsétviasszal és eredeti pecsétnyomók használatával megpecsételték. Feledhetetlen élmény volt a gondosan megmetszett lúdtollal merített papírra írni. A diákok gyakorolták a különféle régi levelek hajtogatását és a pecsétöntést. Az előadás Bárdos Zsuzsa tanárnő közreműködésével jött létre
Fényképek: >>>
2013. május 22-én rendezte meg a Grosics Labdarugó Akadémia hagyományteremtő szándékkal, második alkalommal a Katolikus Általános Iskolák Párduc Kupáját. A verseny célja, hogy a labdarúgást szerető gyerekek számára sportolási és ismerkedési lehetőséget teremtsen és alkalmat biztosítson a Szeged-Csanádi Egyházmegye általános iskoláinak egymás megismerésére. A kupát két korosztály, a 2001-2002-ben és az 1999-2000-ben születettek számára rendezzék meg Gyulán. A játékidő kétszer tizenöt perc volt. A versenyre minden iskolából 12 fős csapatokat vártak minden korcsoportban. Az 1999-2000-es korosztályban iskolánk csapata második, a 2001-2002-es korcsoport sportolói harmadik helyezést értek el. A Gólkirály címet Nagy Zsolt kapta az 5.b osztályból. A torna Legjobb játékosa Radics Dávid, 7.b osztályos tanuló lett.
2013. május 25-29 között az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda tantestületének 6 tagja részt vett a Tempus Közalapítvány által meghirdetett „Comenius iskolai együttműködések” pályázat finnországi projekttalálkozóján. A spanyol, olasz és magyar iskolák küldöttei az „Egész életen át tartó tanulás program” keretében ismerkedtek a finn oktatási rendszerrel, a finn testvériskola diákjainak és tanárainak mindennapi életével, a finn kultúrával. Megbeszélték a tanév második felében végzett közös munka tapasztalatait és előkészítették a két éves együttműködést lezáró beszámolójuk anyagát. A negyedik félévben kiemelt szerepet kapott a környezetvédelem, különösen a takarékos vízfelhasználás napjainkban. A program zárásaként a tanulók újrahasznosítható anyagokból játékokat és táskákat készítettek, melyek bevételét jótékonysági célra fordították: egy fejlődő ország kútfúrásához nyújtottak segítséget szponzoraik segítségével.
Fésűné Bálint Gizella – tanár
A program 2013. június 1 – én szombaton 9.00 órától 13.00 óráig tart. A program helyszíne: Eötvös József tér, eső esetén az iskola aulája
9 órától 13 óráig: Népi iparművészek kirakodó vására
9.30– tól térzene: Tekergők Együttes
10.00 – tól: Megnyitó: A rendezvényt dr. Dancsó József polgármester, országgyűlési képviselő úr nyitja meg
Gombkötő Valéria igazgatóhelyettes – Gondolatok pünkösdről
10.15 órától gyermekcsoportok bemutatkozó műsora
1. Kiskaláris Gyermekcsoport – Eötvös József Katolikus Ált. Isk. és Óvoda – Pünkösdölő
2. Székács József Evangélikus Óvoda Általános Iskola és Gimnázium 3./A osztály – Dunántúli táncok
3. Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 2./A osztálya – Gyermeklakodalmas
4. Eötvös József Katolikus Ált. Isk. és Óvoda – Margaréta nagycsoport – Népi gyermekjátékok az éven át
5. Székács József Evangélikus Óvoda Általános Iskola és Gimnázium nagycsoportosai –Lakodalmas tánc
6. Sziporkák Néptánccsoport – Orosháza Város Önkormányzat Napközi Otthonos Óvodája Ifjúság úti Telephely – Dél – alföldi gyermekjátékok
7. TMKIT Vörösmarty Mihály Tagintézmény 1./A – „Dunáról fúj a szél…”
8. TMKIT Vörösmarty Mihály Tagintézmény 2./A – „Este van már…”
9. TMKIT Vörösmarty Mihály Tagintézmény 3./A – Dunántúli játékok, üveges és botos tánc
10. Zombai Virágszálak Roma Club – Tolna megyei cigány táncok
11. Napsugár Gyermekcsoport – Székkutas – Rábaközi játékok, táncok
12. Kaláris Gyermekcsoport Eötvös József Katolikus Ált. Isk. és Óvoda – Dél – alföldi játékok, táncok
13. Csengettyű Néptáncegyüttes – PMK Orosháza – Hévízgyörki játszó
14. Kisharang Néptáncegyüttes – PMK Orosháza – Bodrogközi táncok
Orbánné Kovács Ilona tanító
Az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda sikeres pályázatot nyújtott be a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt-hez HATÁRTALANUL! Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek címmel. A pályázat címe: Élménytúra Erdélyben. Témája: A vizek világa Erdélyben.
44 hetedik osztályos tanuló és 5 pedagógus töltött el öt felejthetetlen napot a határainkon túl élő erdélyi magyarok között.
Aradon a vértanúk kivégzésének emlékoszlopánál koszorút helyeztek el. Segesváron nemzetünk egyik legnagyobb költőjére, Petőfi Sándorra emlékeztek. A vár tetején gyönyörű kilátás nyílt a városra. Különleges élményt jelentett a diákoknak, hogy Zetelakán, több mint 500 km-re hazánktól, magyar anyanyelvű, hasonló korú diákokkal találkoztak, ismerkedtek. Közös kézilabda- és futballmérkőzésen szurkoltak sportolóiknak. Székelyudvarhelyen elidőztek a nemzet nagyjait megörökítő Szoborparkban. Máréfalván átsétáltak a díszes 95 székelykapun. Homoródfürdőn megkóstolták a borvízforrások szénsavas, gyógyhatású vizét. A festői szépségű zeteváraljai víztározó mindenkit fotózásra ihletett. Szovátán, a híres fürdő- és üdülőhelyen, a Medve-tó partján is megpihentek egy rövid időre. Parajdon, a bányák sócsarnokaiban bolyongtak. Korondról, a székely kerámiák élő múzeumából híres népművészek munkáit hozták haza emlékül. Farkaslaka, Tamási Áron székely író szülőfaluja eszükbe juttatta Ábel történetét. Legnagyobb élmény volt feljutni a Madarasi-Hargitára,a Hargita-hegység és Székelyföld legmagasabb hegycsúcsára, a székelyek szent hegyére.
A nemzeti összetartozás élménye a tanulmányi kirándulás által megragadhatóvá vált. Átélték, átérezték a diákok, hogy a székely magyarsággal közös a múltjuk, az anyanyelvük. Nyelvi nehézség nélkül kommunikáltak, pedig több száz km-re élnek egymástól.
Fényképek: >>>
Fésűné Bálint Gizella – tanár
Az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda sikeres pályázatot nyújtott be a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt-hez HATÁRTALANUL! Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek címmel.
A pályázat címe: Élménytúra Erdélyben. Témája: A vizek világa Erdélyben. 44 hetedik osztályos tanuló és 5 pedagógus töltött el öt felejthetetlen napot a határainkon túl élő erdélyi magyarok között. Aradon a vértanúk kivégzésének emlékoszlopánál koszorút helyeztek el. Segesváron nemzetünk egyik legnagyobb költőjére, Petőfi Sándorra emlékeztek. A vár tetején gyönyörű kilátás nyílt a városra. Különleges élményt jelentett a diákoknak, hogy Zetelakán, több mint 500 km-re hazánktól, magyar anyanyelvű, hasonló korú diákokkal találkoztak, ismerkedtek. Közös kézilabda- és futballmérkőzésen szurkoltak sportolóiknak. Székelyudvarhelyen elidőztek a nemzet nagyjait megörökítő Szoborparkban. Máréfalván átsétáltak a díszes 95 székelykapun. Homoródfürdőn megkóstolták a borvízforrások szénsavas, gyógyhatású vizét. A festői szépségű zeteváraljai víztározó mindenkit fotózásra ihletett. Szovátán, a híres fürdő- és üdülőhelyen, a Medve-tó partján is megpihentek egy rövid időre. Parajdon, a bányák sócsarnokaiban bolyongtak. Korondról, a székely kerámiák élő múzeumából híres népművészek munkáit hozták haza emlékül. Farkaslaka, Tamási Áron székely író szülőfaluja eszükbe juttatta Ábel történetét. Legnagyobb élmény volt feljutni a Madarasi-Hargitára,a Hargita-hegység és Székelyföld legmagasabb hegycsúcsára, a székelyek szent hegyére. A nemzeti összetartozás élménye a tanulmányi kirándulás által megragadhatóvá vált. Átélték, átérezték a diákok,hogy a székely magyarsággal közös a múltjuk, az anyanyelvük. Nyelvi nehézség nélkül kommunikáltak, pedig több száz km-re élnek egymástól.
44 hetedik osztályos utazhat a „Határtalanul 2012” programmal Erdélybe”
Iskolánk egy sikeres pályázat, az ún. „Határtalanul 2012” Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek című program keretében lehetőséget kapott a Bethlen Gábor Közalapítvány támogatásával arra, hogy külhoni utazást tegyen Erdélybe 44 hetedikes tanulóval és 5 pedagógussal. Időpontja: 2013. május 28. június 1.
A pályázati program címe: A vizek világa Erdélyben A projekt száma: BGA-12-HA-01-0530A támogató: Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. A támogatás összege: 861.700 Ft
A kirándulás célja a határon túli magyarsággal kapcsolatos ismeretek bővülésének elősegítése. A diákok ismerkedjenek meg Erdély történelmi helyeivel, természeti kincseivel, a határon túli magyarság értékeivel, hagyományaival, magyarságtudatával, problémáival. Hozzuk közelebb tanulóinkhoz az Erdélyben élt és munkálkodott tudósainkat, költőinket, íróinkat, történelmi személyiségeinket, a történelmi eseményeket. 5 napot töltünk Erdélyben.A tanulmányi kiránduláson már tanult tananyag tartalmak kerülnek feldolgozásra élményszerűen, az adott történelmi helyszínen.
A kirándulás programja:
Az első napon Aradon a vértanúk kivégzésének emlékoszlopánál koszorút helyezünk el. Déva váránál felelevenítjük Kőműves Kelemenné balladáját. Segesváron nemzetünk egyik legnagyobb költőjére, Petőfi Sándorra emlékezünk.Az első nap célállomása Zetelaka, ahol találkozunk és ismerkedünk a zetelaki iskola diákjaival, akik bemutatják városukat.
A második napon Székelyudvarhely történetével ismerkedünk. Máréfalván a díszes 95 székelykapunál fotószünet. Homoródfürdőn megnézzük a szénsavas fürdőt és a borvízforrásokat. Majd a zetelaki 7. osztályosokkal gyalogtúrát teszünk a víztározóhoz. Este egy kézilabda mérkőzésre hívjuk ki őket.
A harmadik napon sétát teszünk Szovátán, a híres fürdő- és üdülőhelyen. Megmérjük a Medve-tónak, világ legnagyobb és egyetlen heliotermikus tavának vízsűrűségét, összetételét, só-és PH tartalmát. Parajdon a bányák sócsarnokaiban megismerjük a só egészségmegőrző szerepét. Az Áprily-emlékházban irodalmi ismereteket bővítünk, a költő Parajdhoz fűződő életszakaszáról szerezhetünk adatokat.Korondon a székely kerámiák élő múzeumában néprajzi ismeretet teszünk kézzel foghatóvá. Farkaslaka Tamási Áron székely író szülőfaluja, megnézzük sírját, szülőházát és az emlékmúzeumot. Este a zetelaki diákokkal szalonnasütés, kürtős kalács készítés.
A negyedik napon közös gyalogtúra a zetelaki diákokkal a 2007-ben megnyílt Vadasparkba, ahol Romániában és Európában őshonos vadfajokat erdei környezetben láthatunk. Délután traktor visz fel bennünket a Madarasi-Hargitára, a Hargita-hegység és a Székelyföld legmagasabb hegycsúcsára, a székelyek szent hegyére. Este búcsúest, Erdély ismereti vetélkedő, közös éneklés, tánc.
Az ötödik napon hazafelé megállunk a székelyudvarhelyiek kedvenc pihenőhelyén, a szejkefürdői ásványvizes fürdőnél. Az igazi látványosság a legnagyobb székely, Orbán Balázs síremléke. 6 kötetes műve a mai napig a legrészletesebb leírása Székelyföldnek, újra hitet adott a székely népnek, megmentette a múltat a jövőnek. A több mint 100 év alatt fölállított különböző stílusú, gyönyörű 11 székelykapu méltó felvezetés a síremlékhez. Erdély fővárosa” Kincses Kolozsvár„. Városnéző sétánk a Szent Mihály-templomhoz,a Mátyás-szoborhoz és Mátyás szülőházához vezet. Az emlékezés kegyhelyén, a házsongárdi temetőben lerójuk tiszteletünket Apáczai Csere János, Dzsida Jenő, Koós Károly, Reményik Sándor sírja előtt. Itt hagyományos kopjafás sírokat is láthatunk. Csucsán rövid megálló „Csinszkáéknál, az egykori Boncza-kastélyban. Az Ady emlékszobában a költő élete, munkássága tárul elénk. Nagyszalontán megtekintjük a nagy múltú Csonka toronyban berendezett Arany János emlékmúzeumot. Hagyatékai életre keltik a magyar irodalom egyik legnagyobb költőjét, Arany Jánost.
Fésűné Bálint Gizella – tanár
Egy pap életében az első fontos „mérföldkő” az ezüstmise, ami negyedszázados szolgálatot jelent. Ahogy a házasságban élők ünnepelni szokták a házasságuk jeles fordulóit, úgy ezt teszik az egyház papjai is. Az ezüstmise hálaadás Istennek az elmúlt 25 lelkipásztori év kegyelméért és találkozás a hívekkel.
Dr. Laurinyecz Mihály kanonok úr június 22-én, szombaton ünnepelte pappá szentelésének 25. évfordulóját az orosházi katolikus templomban. Meghitt, szép szentmisének lehettek részesei a helybéliek és a környékbeli településekről, plébániákról érkező vendégek.
„Új eget és új földet láttam…
Isten letöröl szemünkről
minden könnyet”
Mihály atya ezeket a szavakat választotta ezüstmiséjének jelmondatául, amelyet egy kis szentképre írva minden jelenlévőhöz eljutatott.
A szentbeszédet Szigeti Antal, a békéscsabai társszékesegyház plébánosa, Mihály atya nagybátyja tartotta. Az ünnepélyes szentmise után a szeretetteljes köszöntők következtek. Az egyházmegye, az egyházközség, a városvezetés és a társegyházak ünnepi gondolatai után műsorral is kedveskedtek az ünnepeltnek. Az óvodások és az iskolások versei mellett három énekkar produkciója is emelte az ünnep fényét. A plébános úr boldog mosollyal fogadta a kedves szavakat és a szép ajándékokat.
A templomi ünnepség után az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda sportcsarnokában az atya látta vendégül az egybegyűlteket. A finom ételekkel megrakott asztalok mellett kötetlenül folyt tovább az ünnepség, hiszen ez a nap a baráti kapcsolatok megerősítéséről és újak építéséről is szólt.
Fényképek: >>>
Fésűné Bálint Gizella – tanár
Plébániánk idén bentlakásos tábort szervez hittanosaink számára 2013. július 15-19 között, melynek témája Ferenc pápa nyomában: szerzetesek az egyházban.
A tábor helyszíne: Szeged, Mátyás tér 26 Ferences Rendház.
A tábor összköltsége marad a tavalyi áron: 15.000,- Ft/ fő (ebben az utazás költsége, a programok és a teljes étkezés benne foglaltatik).
Utazás vonattal. Gyülekezés július 15-én reggel 7.00 órakor a vasútállomáson, érkezés a tervek szerint ebéd előtt a vasútállomásra.
A jelentkezés módja: a lenti jelentkezési lap leadásával és az előleg befizetésével (minimum 5.000,- Ft, vagy a tábor összköltségének a befizetésével) lehet jelentkezni a programra Petrusné Katona Beáta plébániai hitoktatónál tel.: 0620 7753486 telefonszámon. Jelentkezési határidő
július 8.
Információkat lehet kérni Misi atyától is a 20-823-1980-as telefonszámon.
Orosháza, 2013. július 01.
dr. Laurinyecz Mihály
plébános