

Erdélyi Csodák
HAT-KP-1-2024/1-001677
Határtalanul pályázat – 1. Előkészítő óra a hetedikeseknek
Iskolánkban célegyenesbe ért a Határtalanul! tanulmányi pályázat előkészítése. Az első előkészítő óra keretében (2025.05.12.) hetedik évfolyamos tanulóink izgalmas és tartalmas előadásokat hallgathattak meg, amelyek segítik őket a közelgő tanulmányi kirándulásra való felkészülésben.
Az előadásokat Hocz Kornélia biológia szakos, valamint Berta Gábor földrajz szakos tanáraink tartották. A diákok betekintést nyerhettek a kirándulás során érintett területek természeti és kulturális értékeibe, valamint a programmal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókba.








Határtalanul pályázat – Erdélyi csodák: Osztályfőnöki bemutató
2. előkészítő óra 2025.05.14.
A Határtalanul! program keretében megrendezett következő előkészítő órán diákjaink részletes tájékoztatást kaptak a közelgő tanulmányi kirándulásról, amely az Erdélyi csodák címet viseli. Az órát Dr. Nagyné Hévvízi Andrea és Szénási Viktor osztályfőnökök tartották.
A bemutató során a hetedikes tanulók megismerkedhettek a tervezett útvonal főbb állomásaival, a szálláshelyekkel, valamint azokkal az élményekkel és megemlékezésekkel, amelyek az utazást különlegessé teszik. A tanárok felelevenítették a történelemórákon tanultakat a külhoni magyarságról, külön hangsúlyt fektetve az erdélyi magyarság múltjára és jelenére.
A diákok képet kaptak Erdély kulturális kincseiről: szó esett a híres székely kapukról, helyi hagyományokról, szokásokról, nevezetességekről, valamint a kirándulás során tervezett koszorúzásokról és megemlékezésekről is.
A program egyik különleges eleme, hogy a tanulók az utazás során maguk is előadásokat tartanak majd a meglátogatott helyszínekről, ezzel is aktív részeseivé válva az élményszerzésnek és a közös emlékezésnek.

















A felkészülés tovább folytatódik, a lelkesedés pedig egyre csak nő!
Határtalanul pályázat – Erdélyi csodák: A harmadik előkészítő óra és a háttérmunka
A Határtalanul! program előkészítése az elmúlt hetekben intenzív háttérmunkával folytatódott. A harmadik előkészítő alkalom tulajdonképpen ezen folyamatok összefoglalása volt, hiszen tanulóink többféle formában is aktívan készültek a közelgő erdélyi tanulmányi kirándulásra.
A hetedikesek az elmúlt hetek során megtanulták a Székely himnuszt, amelyet terveink szerint a Madarasi Hargitára érve, a koszorúzás alkalmával közösen fognak elénekelni – ezzel is kifejezve tiszteletüket és összetartozásukat a külhoni magyarsággal.
Emellett lelkesen dolgoztak az utazást bemutató plakátokon is, amelyek az iskola aulájában kerülnek kiállításra. Ezek a plakátok nemcsak az iskola többi tanulójának adnak betekintést a program részleteibe, hanem az utazás után alapjául szolgálnak majd a hetedikesek által tartott iskolai élménybeszámolónak is. Ezen az eseményen a többi évfolyam diákjai hallhatják majd társaik személyes élményeit és benyomásait.

A szervezés során sajnos egy váratlan változás is történt: kiderült, hogy a Parajdi Sóbánya a beszivárgó víz miatt bizonytalan ideig zárva tart, így az eredeti programtervet módosítanunk kellett. Helyette a tordai sóbánya került be az útitervbe, némi változtatással az útvonalon és a napi programokon.




















A diákok továbbra is lelkesek, a felkészülés jó hangulatban zajlik, és mindenki izgatottan várja, hogy személyesen is felfedezhesse Erdély csodáit.
