Asztalitenisz Országos döntő

2017. február 21.

vissza >>

Február 17-19. között rendezték meg Karcagon az Országos Asztalitenisz Diákolimpiát. Iskolánkat és megyénket a III-IV. korcsoportban Becsei Réka 7.a osztályos tanuló képviselte.

Még javában zajlottak a középiskolások csoportmérkőzései, mikor megérkeztünk Karcagra. Regisztráció után Réka elkezdte a beütést, bemelegítést. A technika értekezleten elkészítették a csoportbeosztást. egy 4 fős és három 5 fős csoportba osztották be a lányokat. Réka az egyik 5 fős csoportba került.

Másfél órás csúszással kezdetét vette a küzdelem. Réka az első mérkőzését óvatos tapogatózással kezdte. Az első szettet elvesztette, (11-6) majd a következő három szettben  magabiztosan nyert. (11-4, 11-6, 11-4) Megvolt az első győzelem.

A második mérkőzés is hasonlóan kezdődött mint az első.

11-4-re elvesztette az első szettet, majd magabiztos játékkal fordított, és szép játékkal 3-1 re megnyerte a mérkőzést.

A harmadik és negyedik meccs volt a vízválasztó. A későbbi 2. helyen végzett kislány következett. 3-1-es vereséget szenvedett, de remekül játszott.

A 2. szettben, még fordítani is tudott 0-4-ről, 10-8-ra, de végül 13-11-re elvesztette azt a szettet.

A 3. szettben szépített, de az ellenfél felülmúlta az utolsó szettben.

Következett a csoport utolsó meccse, azzal a lánnyal aki később diákolimpiai bajnok lett.

2-0-ás állás után szépített Réka 2-1-re, végül 3-1-es vereséggel búcsúzott a küzdelmektől.

Nem sikerült a 8-as főtáblára bejutni. 3.-ént végzett a csoportjában 2 győzelemmel és 2 vereséggel.

Réka a 9-10. helyen végzett összesítésben. Több mint 3000 fő nevezett az egyéni küzdelmekbe. Nagyszerűen játszott, a legjobbját nyújtotta. Az első és a második helyezettől kapott ki, nagyszerű játékkal, így nem lehet csalódott. Bogdánffy Csaba dicsérte, és biztatta hogy szépen játszott ne legyen csalódott.

Gratulálunk Rékának, a felkészítőjének és testnevelőjének!