XI. Csillagászati akadályverseny

A sas leszállt

XI.Csillagaszati vetelkedo-Nagyszenas-eotvosoh-2019-04-30_0003
XI. csillagászati akadályverseny az Eötvös csapata (2019.04.30.)

2019-ban 11. alkalommal rendezte meg a Kiss György Csillagda a MIRA Szakkörrel hagyományos csillagászati akadályversenyét, melyen iskolánk tanulói ismét nagy lelkesedéssel vettek részt, mint eddig minden évben. Az április 30-án megtartott esemény előtt a természetjáró szakkör keretein belül a gyerekek folyamatosan készültek a versenyre. Ennek során a gyerekek elméleti és gyakorlati ismereteit bővítettünk, valamint kitaláltuk a legfrappánsabb csapatnevet és csatakiáltást. Az idei megmérettetés több jeles évforduló köré épült, hiszen 50 évvel ezelőtt Neil A. Armstrong A Hold felszínére lépett, 100 évvel ezelőtt megalakult a Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU), Dmitrij Mengyelejev pedig 150 éve megalkotta az elemek periódusos rendszerét. Volt hát mit ünnepelni! A nap során megörökítettük a Holdra lépés pillanatát egy festménnyel, számot adtunk kémiai tudásunkról, meggyőztünk egy laposföld-hívőt, hogy a Föld gömbölyű, akadályokat győztünk le Nagyszénás község több pontján kihelyezett állomásokon. „Az űrhajózásban soha nem érzi úgy az ember, hogy mindent tud, csakis azt a hitét tudja magában erősíteni, hogy minden tőle telhetőt megtett a siker érdekében.” A Csillag-Ászok csapata ezen idézet szellemében küzdött egész nap, amely végére a dobogós II. helyezést sikerült megszereznünk.

Gratulálunk a tanulóinknak! További sok sikert és szép eredményt kívánunk!

 

Hocz Kornéliafelkészítő tanár , szakkörvezető

 

Legyél te az első, aki hozzászól

Hozzászólás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra.


*