Könyvbemutató az Emlékteremben

Könyvbemutató az Emlékteremben 2017. január 11.

Koszorús Oszkár Orosháza díszpolgára, helytörténész, a kötet főszerkesztője tartott előadást iskolánk 7. osztályos tanulóinak. Röviden bemutatta könyve létrejöttének körülményeit, s eredeti dokumentumokkal, fényképekkel elevenítette fel az orosháziak életét az első világháború idején. Élményszerű, érdekes előadásában felhívta a figyelmet a múlt ismeretének fontosságára. A Centenáriumi Emlékbizottság legfőbb célja az volt, hogy a méltatlanul elfeledett első világháborús orosházi hősöknek, áldozatoknak, résztvevőknek olyan emléket állítsanak, ami hiteles, tudományos jellegű, de egyben ismeretterjesztő is. A szerkesztők legifjabb tagjaként Szántai Márk - iskolánk volt tanulója- dolgozta fel Győri-Dani József és családja levelezését. Koszorús Oszkár az előadás végén dedikált példánnyal ajándékozta meg intézményünk könyvtárát.

Schmidt Jenőnétanárnő

Légy te az első hozzászóló

Válaszolj

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra.


*